Натуральний камінь для ландшафтного дизайну.
Вміло використовуємо натуральний камінь в ландшафтному дизайні.
Натуральному каменю надають не менш важливу роль при створенні ландшафтних композицій, ніж рослинності або воді. Традиційною сферою застосування природних каменів залишається спорудження альпійських гірок, рокаріїв, пішохідних доріжок і майданчиків, фонтанів і садових скульптур. Рельєфними гірками, брукованими доріжками, а також скульптурними обсягами можна зробити ландшафтний пейзаж ще мальовничіше, більш виразним.
Навіть коли сад вже повністю захоплений зимовим сном настає пора купити натуральний камінь і виявити його природу в найперших рядах, на білому сніговому тлі. Яскравими колірними акцентами зимового саду виступають різнокольорові гранітні осколки дорожнього покриття, рожевий мармур скульптур або жовтуватий вапняк монументальних ваз. Кам'яні споруди можуть дійсно стати головними прикрасами ландшафту, якщо їх відтінки і колірна гамма матеріалів, використаних для облицювання фасаду будівлі, гармонійно пов'язані між собою в єдиний ансамбль.
Сьогодні можна простежити одну цікаву тенденцію сучасного ландшафтного дизайну – широке використання кам'яної мозаїки, зокрема при оформленні підпірної стінки, нижньої частини фасадів будинку, відкритого басейну десь на ділянці. Ці композиції можуть бути або орнаментальними, або сюжетними, але в будь-якому випадку гра натуральних відтінків збагатить собою простір. Найпоширенішими зараз гірськими породами для монументальної оправи території були і залишаються надміцні мармури, пісковики, вапняки, травертини, кварцити, лісовий камінь, скелі, рифи, і граніт.
Граніт досить популярний і поширений в якості декоративного облицювального матеріалу, має зернисту кристалічну структуру, що складається з кварцу, слюди і ортоклаз. Камінь природний відрізняється широкою кольоровою гамою від чорних, сіруватих, блакитно-сірих до темно-червоних, рожевих тонів. Висока морозостійкість, довговічність граніту дає можливість гарантувати мінімум 200 років служби виробів з нього. Він характеризується малим числом пір, вкрай низьким поглинанням вологи, але досить трудомісткою і тому, дорогою обробкою.
Вапняки по своїй об'ємній масі і міцності бувають щільними або пористими, вони можуть похвалитися однорідним колірним тоном, структурою, низькою вартістю. На жаль, м'який вапняк схильний до корозії, стирається, обмежений у колірній палітрі. Пористу гірську породу травертин відрізняє широка гама теплих відтінків світло-жовтого кольору, мальовнича структура. Досить декоративний травертин не боїться морозу, але легко забруднюється. М'який мармур утворений кристалами кальциту, він має масу відтінків від білого до чорного кольору. Мармур легко обробляється, він досить добре протистоїть стиранню, але не переносить мороз, корозію.
- Плитняк - естетична краса в кожній деталіПриродний камінь плитняк - це універсальний будівельний матеріал.Повна версія статті
- Оздоблювальний камінь.Потрібно додати, що натуральний камінь для декорування, завдяки його екологічності, можна використовувати не тільки як камінь для облицювання фасадів будівель, але і для створення оригінальних інтер'єрів усередині приміщень.Повна версія статті