Корзина
31 отзыв
Предлагаем Вам ознакомиться с новыми товарами на сайтеНОВИНКИ
+380673803410
+380
67
380-34-10
+380
67
380-34-10
Сергій
+380
67
380-59-60
Богдан
+380
67
344-21-35
Аня
Подільський камінь - побудуй свій замок!

Купити мармур та його різновиди в природі.

Купити мармур та його різновиди в природі.

16.02.12

Чистий мармур має білий колір, він утворений в основному кальцитом з незначними домішками інших мінералів. Найбільш характерні другорядні мінерали – це невеликі округлі зерна кварцу, лусочки світлої мусковитової і флогопитової слюди, темні, блискучі пласти графіту, оксидів заліза і піриту. Різні умови протікання метеморфізму і різні мінерали материнського вапняку можуть надати мармуру різноманітні відтінки і малюнки. Нерідко ці складові розмазуються в красиві завитки, як у морозиво з сиропом, оскільки порода в процесі метаморфізму трохи тече. Звичайними другорядними мінералами є зелений діопсид, блідо-зелений актиноліт, плагиоклази і багато інших. Іноді складові офарблюють всю масу мармуру. Пироксен надає мраморам зелений колір, гранат і везувіан – коричневий. Сфен, епідот і хондродит роблять мармур жовтим. Графіт може офарбити мармур в сірий і навіть чорний колір.
Сформувавшись, мармур нерідко перетворюється під впливом хімічних і фізичних сил. При хімічному впливу мінерали, такі, як гематит, можуть рости, офарблюючи мармур в червоний колір. Лімон робить породу коричневою, а тальк – зеленою. Особливо красива метаморфизація відбувається, коли діопсид і форстерит вихідного мармуру заміщуються зеленим або жовтим змійовиком. Цей різновид називається офикальцитом або зеленим серпентинизированим мармуром.
Порода, яку називають оніксовим мармуром, насправді зовсім не мармур і не онікс, який є шаруватим халцедоном. Це кільця кальциту, що осіли з холодних багатих мінералами розчинів в тріщинах і печерах навколо джерел, нерідко як сталагмітів. Оніксовий мармур також називають алебастром, його широко використовували в Стародавньому світі. Оніксовим мармуром є червонуватий сієнський мармур з Тоскани, а також алжирський мармур, який використовували будівельники Карфагена і Стародавнього Риму.

social-icon
Loading...